Duatlon na Dívčích hradech

14.6.2020

Kromě běžeckého závodu uspořádal ředitel závodu Mirek Fliegl ještě vložený závod – duatlon, kdy běžci ihned po doběhu do cíle seběhli do depa v místě registrace pro svá kola, sjeli oklikou na start a pak si celý kopec vyšlápli ještě jednou. Tady je Mirkovo zhodnocení celé akce:

Po sobotním odpoledním slejváku bylo na trati s asfaltovým povrchem naplaveno hodně bahna a štěrku, na polní cestě bylo místy blátivo. Aby toho nebylo málo, začalo 1,5 hodiny před startem pršet, místy vydatně, což způsobilo, že se běžci často brodili proudy vody, které se proti nim valily. Ani toto počasí neodradilo 18 žen a 54 mužů k účasti na závodu. Ti nejodvážnější (2 ženy a 7 mužů) si bezprostředně po doběhu přidali vložený cyklistický závod, který se kromě prvních 500 m jel po trati běžecké části. Krátce po doběhu byli vyhlášeni medailisté jednotlivých kategorií s udílením cen. Odměněni byli všichni účastníci duatlonu. Bohužel při jeho vyhodnocení došlo k chybě, díky níž měl Miloš Smrčka o půl minuty lepší čas a byl vyhlášen vítězem. Tímto se omlouvám Jirkovi Svobodovi, který byl kvůli mé chybě vyhlášen jako druhý. Přes tuto chybu lze považovat letošní závod Dobývání Dívčích hradů za úspěšný. Dle ohlasů a průběhu závodu počítáme pro příští ročník též s cyklistickým závodem. Žádám všechny zúčastněné, aby mi poslali připomínky k organizaci cyklistické části. Na základě nich se budeme snažit organizaci vylepšit.